شما اینجا هستید:خانه » مراسم و یادواره » خون شهید سید یونس رودباری پربها و مقدس بود وتاثیرات فراوانی برای انقلاب به ارمغان آورد

خون شهید سید یونس رودباری پربها و مقدس بود وتاثیرات فراوانی برای انقلاب به ارمغان آورد

 رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی: خون شهید سید یونس رودباری پربها  و مقدس بود.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید حمید روحانی در مراسم گرامیداشت پنجاهمین سالگرد شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد با محوریت شهید سید یونس حسینی رودباری نخستین شهید روحانی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: شهادت یونس رودباری به عنوان اولین شهید نهضت امام(ره) در دوم فروردین سال ۴۲ یک حرکت حماسی بود و تحول عظیمی در کشور به وجود آورد.

وی، با بیان اینکه شهادت سید یونس ماهیت شاه را نشانه رفت، افزود: خون شهید سید یونس رودباری چهره زشت و ضد اسلامی رژیم پهلوی را نشان داد و ماهیت شاه را بر ملا کرد.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با بیان اینکه خون شهید یونس رودباری جوشید تا قیام مقدس ۱۵ خرداد را به وجود آورد، تصریح کرد: خون شهید سید یونس رودباری پربها  و مقدس بود تاثیرات فراوانی برای انقلاب به ارمغان آورد.

15s

وی در ادامه پیروی از ولایت، را پیام ۱۵ خرداد عنوان کرد و ابراز داشت: ولایت‌مداری نقش مهمی در سرنوشت، استقلال و عزت کشور دارد و موجب اتحاد و وحدت جامعه می‌شود.

حجت الاسلام روحانی، وحدت و انسجام در کشور را به برکت ولایت‌مداری و پیروی از مقام معظم رهبری دانست و بیان کرد: پیروی از رهبری انسان را از هر گونه انحراف مصون نگه‌می‌دارد، وقتی کسی از رهبری پیروی نکند و ولایتمدار نباشد منحرف می شود.

حجت الاسلام روحانی، مقاومت را از دیگر پیام‌های ۱۵ خرداد، برشمرد و ادامه داد: مردم در قیام ۱۵ خرداد بزرگترین مقاومت را در مقابل نقشه های دشمن انجام دادند و عقب نشینی نکردند تا ۱۵ خرداد زمینه پیروزی انقلاب را در بهمن ۵۷ فراهم کرد.

12s

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی به‌کارگیری اسلام در تمام زمینه‌ها را از جمله پیام‌های ۱۵ خرداد عنوان کرد و افزود: شناخت اسلام در تمام ابعاد از ویژگی‌های برجسته امام (ره) بود.

وی با بیان اینکه سازش ناپذیری از پیام‌های ۱۵ خرداد، است، گفت: مردمی که در ۱۵ خرداد فریاد مرگ بر آمریکا و رژیم صهیونیستی سر دادند سازش‌ناپذیر بودند.

این مسئول حضور در صحنه را از دیگر پیام‌های ۱۵ خرداد اعلام کرد و یادآور شد: حضور مردم در صحنه مایه بدبختی و یاس دشمن است و عزت و عظمت ملت ایران را تضمین می‌کند.

لازم بذکر است در این مراسم آیت الله رودباری، اکبرزاده معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان، رجبی فرماندار، حجت الاسلام اشجری مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، بخشداران، شهرداران، ائمه جمعه رودبار و لوشان، فرماندهان نظامی و انتظامی حضوز داشتند.

ارسال یک دیدگاه

© 2013 Powered By Shahadatsara.ir

http://shahadatsara.ir/
بازگشت به بالا