شما اینجا هستید:خانه » مراسم و یادواره » نشست ستاد گرامیداشت یوم الله ۱۵ خرداد استان گیلان

نشست ستاد گرامیداشت یوم الله ۱۵ خرداد استان گیلان

11

نشست ستاد گرامیداشت یوم الله ۱۵ خرداد استان گیلان، با حضور اعضای این ستاد، ۱۴ اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی آموزشی شاهد و ایثار شهر رشت برگزار گردید.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این نشست گفت: قیام پانزده خرداد ۴۲ اصیل ترین جنبش مذهبی و مردمی در تاریخ معاصر ایران است.

حجت الاسلام و المسلمین ‘مجتبی اشجری’ افزود: یوم الله پانزده خرداد ۴۲ یکی از رویدادها برجسته این روز است که در تاریخ انقلاب اسلامی ایران هرگز فراموش نمی شود.

وی ادامه داد: هویت و شناسنامه انقلاب اسلامی ایران از پانزدهم خرداد ۴۲ صادر شد و سرآغاز نهضت اسلامی ایران به رهبری معمار کبیر انقلاب امام راحل است.

وی اظهار کرد: پانزدهم خرداد، پیوند معنوی توده های مردمی با مرجعیت دینی است که رابطه مستحکمی بین امت و امام ایجاد کرد ، اگرچه در این روز خون های زیادی به زمین ریخته شد اما لاله هایی روئید که رابطه امام و امت را محکمتر کرد و نتیجه پانزده خرداد در ۲۲ بهمن ۵۷ با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست.

وی خاطرنشان کرد: امام راحل نیز خواستار شناسایی روز پانزدهم خرداد و عواملی که موجب بوجود آمدن آن است، شد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه این روز بزرگ باوجود گذشت نیم قرن از آن برای نسل جوان کشور ناشناخته است، یادآور شد: مراسم گرامیداشت این روز باید پررنگتر از سال های گذشته برگزار شود.

حجت الاسلام و المسلمین اشجری افزود: عمق فاجعه روز پانزدهم خرداد ۴۲ و خون هایی که به ناحق به زمین ریخته شده و امام راحل آن را عزای عمومی اعلام کردند، باید برای نسل جوان کشور تبیین و آشکار شود.

وی، سالگرد پانزده خرداد ۴۲ امسال را همزمان با روز شهادت هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت دانست و افزود: باید از فضای مطبوعات، مجازی و رسانه برای تبیین این روز در مناطق مختلف استان بهره گرفته شود.

حجت الاسلام و المسلمین اشجری ادامه داد: مراسم سالگرد شهادت حجت الاسلام و المسلمین شهید سید یونس رودباری همزمان با پانزده خرداد در استان و شهرستان رودبار برگزار می شود و دبیرخانه و ستاد این شهید در بیناد شهید و ایثارگران تشکیل می شود.

وی خاطر نشان کرد: در حق این شهید قصور و کوتاهی شده و در حد و مرتبه ایشان، به جامعه معرفی و شناسانده نشده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار گیلان نیز در این نشست ریشه پیروزی انقلاب اسلامی را ۱۵خرداد ۴۲ دانست و افزود: اکنون این نهضت به یک نظام الهی تبدیل و با ۳۴ سال عمر مسیر خود را طی می کند.

عزیز پور عزیزی با بیان اینکه باید چنین مناسبت هایی با تعامل و برنامه ریزی دقیق تری اجرا شود، افزود: حوزه اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز وظیفه برقراری تعامل ، تعادل و پشتیبانی از همه برنامه های دستگاه های متولی استان را به عهده دارد.

امام جمعه رودبار نیز در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه نباید در گرامیداشت شخصیت های مهم استان غفلت کنیم، بیان کرد: باید برای گرامیداشت شهید سید یونس رودباری تلاش بیشتری شود.

حجت الاسلام و المسلمین داودی افزود: بایستی زندگی و راه و روش شهدای والامقام برای معرفی فرهنگ و هویت انقلاب اسلامی به نسل آینده استفاده کرد.

وی ادامه داد: شهید یونس رودبار سرمایه کشوری است که باید برجستگی های او را به نسل جوان کشور معرفی کرد و از ابزارهای هنری در این راه بهره برد.

وی خواستار نصب عکس شهید سید یونس رودباری در ورودی استان و شهرستان رودبار شد .

حجت الاسلام و المسلمین سید یونس رودباری در دوم فروردین سال ۴۲ در اثر حمله ساواک به مدرسه فیضه قم از پشت بام به پایین پرتاب شد که وی به خانه پدری خود در روستای آغوزبن رودبار آمد اما بعد از دو روز براثر جراحت وارده به شهادت رسید.

1

 

4

5

62

3

7

8

9

10

 

ارسال یک دیدگاه

© 2013 Powered By Shahadatsara.ir

http://shahadatsara.ir/
بازگشت به بالا