شما اینجا هستید:خانه » تصاویر » برگزاری اردوی فرهنگی روحانیون اعزامی از قم در شهرستان رودبار

برگزاری اردوی فرهنگی روحانیون اعزامی از قم در شهرستان رودبار

منبع:به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رودبار اردوی یک روزه روحانیون اعزامی از قم جهت زیارت مرقد مطهر شهید سید یونس رودباری برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان ، حجت الاسلام ابراهیم عباسپور ۱۰ اردیبهشت با اعلام این خبر گفت: این اردوی یک روزه با هدف آشنایی روحانیون با زندگینامه و شخصیت شهید سید یونس رودباری در روستای آغوزبن از توابع شهرستان رودبار برگزار شد .

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی رودبار افزود : شهید سید یونس رودباری حدود ۷ سال در مدرسه فیضیه قم زیر نظر استادان بزرگی چون حضرت امام خمینی (ره) به کسب مراتب معنوی و تحصیل علوم دینی پرداخت و با توجه به روشنگری‌ها و افشاگری‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، فعالانه به مبارزه علیه رژیم ستم شاهی برخاست و در این رابطه چندین بار توسط ساواک دستگیر، زندانی و شکنجه شد.

وی خاطرنشان کرد : وی در حمله دژخیمان رژیم شاه به حوزه علمیه بر اثر صدمات وارده مجروح وپس از مراجعت او به زادگاهش،در دوم فروردین ماه سال ۴۲ سید یونس رودباری دار فانی را وداع گفته و به لقای پروردگار خویش می‌شتابد و مزار این روحانی مجاهد در گلزار امامزاده حسین آغوزبن رودبار، زیارتگاه رهروان راه خدا می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

© 2013 Powered By Shahadatsara.ir

http://shahadatsara.ir/
بازگشت به بالا