شما اینجا هستید:خانه » از نگاه افراد و شخصیت ها » سد دیورش به نام شهید سید یونس رودباری نامگذاری شود

سد دیورش به نام شهید سید یونس رودباری نامگذاری شود

7d7d2_DSC03372دکتر کاظم ارجمندی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار زیتون خبر، اظهار داشت: دوم فروردین سال ۹۲ سالروز پنجاهمین سالگرد اولین شهید انقلاب اسلامی بود.

وی اضافه کرد: با توجه به تعطیلات نوروز برنامه قابل توجهی در شهرستان و استان برای گرامیداشت این شهید گرانقدر برگزار نشد، اما پیگیر هستیم تا در اواسط فروردین ماه یا اردیبهشت ماه مراسم بزرگداشتی که در شأن این شهید است را برگزار نماییم.

این مسئول نامگذاری سد شهر بیجار به نام آیت الله بهجت را باعث افتخار مردم رودبار دانست و گفت: انشاءالله این حرکت و نامگذاری مسبب امورات خیّر در رودبار شود.

 

وی با بیان این مطلب ابراز کرد: مسئولان استان و شهرستان از هم اکنون باید پیگیر باشند تا سد دیورش را به نام شهید سید یونس حسینی رودباری اولین شهید انقلاب اسلامی نامگذاری نمایند.

ارجمندی با اشاره به دوران زندگی شهید سید یونس ابراز داشت: بیان این خاطرات از زبان بنده برداشت شده از نقل و قول ها و خاطرات هم محلی ها و بستگان این شهید بزرگوار است.

وی افزود: شهید سید یونس رودبار علاقه مند به حضرت امام(ره) بودند و برای اولین بار نام امام خمینی(ره) را در رودبار به زبان آوردند و یادآور شدند که پس از رحلت آیت الله بروجردی مردم از امام تقلید کنند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ادامه داد: شهید سید یونس رودباری در بخشی از دوران زندگی خود را در خانه ای در جنگل های شرق گیلان گذراند تا از دست ساواک در امان باشد.

وی از عدم توجه به پنجاهمین سالگرد شهادت اولین شهید انقلاب اسلامی گلایه کرد و گفت: وقتی نشریات محلی شهرستان رودبار نسبت به این شهید بی تفاوت هستند نباید از رسانه های استان انتظار داشته باشیم ویژه برنامه ای برای این شهید داشته باشند.

ما اعلام آمادگی کردیم و به اطلاع خبرنگاران رودبار رساندیم که آمادگی داریم اطلاعات لازمه را در اختیار آنان قرار دهیم تا در ایام سالگرد این شهید مردم با اولین شهید انقلاب بیشتر آشنا شوند اما اقدامی در این راستا انجام نشد.

ارجمندی ادامه داد: با توجه به تعطیلات نوروز و حضور مسافرین که می توانست در شناساندن شهید سید یونس به مسافرین نقش داشته باشد اما بنیاد شهید حتی یک پارچه نوشته برای گرامیداشت شهیدسید یونس رودباری نصب نکرد.

 

ارسال یک دیدگاه

© 2013 Powered By Shahadatsara.ir

http://shahadatsara.ir/
بازگشت به بالا