شما اینجا هستید:خانه » در رسانه ها » مجاهدت در راه خدا ویژگی مهم مدیریت جهادی است

مجاهدت در راه خدا ویژگی مهم مدیریت جهادی است

13930315000098_PhotoAاستاد حوزه و دانشگاه گفت: مجاهدت و هزینه کردن برای رسیدن به خدا از ویژگی‌های مدیریت جهادی است.
به گزارش خبرگزاری فارس از رودبار، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی‌اراکی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید سید یونس رودباری و شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) اظهار کرد: در این روز مردم تمام کشور با آرمان‌های بزرگ‌مرد تاریخ امام خمینی (ره) تجدید پیمان کردند.

وی با گرامیداشت یوم‌الله ۱۵ خرداد افزود: مردم متدین ایران در ۱۵ خرداد سال ۴۲ پس از خبر دستگیری امام (ره) به طور خودجوش به پا خاستند.

مدرس حوزه علمیه قم به تقدیم ۱۵ هزار شهید در ۱۵ خرداد سال ۴۲ اشاره کرد و گفت: سید یونس رودباری از شهدای ۱۵ خرداد و شاگردی از مکتب امام صادق (ع) بود.

*خون شهید یونس رودباری نقطه عطف قیام ۱۵ خرداد

وی شهادت سید یونس رودباری را در ۱۵ فروردین سال ۴۲ عنوان کرد و ادامه داد: خون شهید یونس رودباری نقطه عطفی برای قیام ۱۵ خرداد بود.

حسینی‌اراکی خواستار برگزاری یادواره شهید در ۱۵ فروردین هر سال شد و افزود: سید یونس رودباری با خون، یاد و مجلسش چراغ راه سعادت انسان‌ها است.

وی با تاکید بر توشه گرفتن از مجلس شهدا خاطرنشان کرد: خون هزاران شهید پای انقلاب اسلامی ریخته شده است.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به علم، عمل، حماسه و اخلاق سید یونس رودباری تصریح کرد: امام راحل با شنیدن خبر شهادت این روحانی فرمودند «سید یونس را از فرزندانم بیشتر دوست داشتم».

وی یکی از نگرانی‌های امروز خانواده‌ها را درباره فرزندان دانست و یادآور شد: با فضل خدا می‌توان فرزندان را تربیت کرد.

*زندگی با تقوا موجب گشودن فضل خدا به روی انسان‌ها می‌شود

حسینی‌اراکی پاکیزه و با تقوا زندگی کردن را موجب گشودن فضل خداوند به روی انسان‌ها ذکر کرد و گفت: باید از حرام اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دوری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که از حرام استفاده کنند نمی‌توانند در مسیر ولایت باشند، خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد تربیت از راه نان و شیر حلال است و باید مراقب این معنا باشیم.

استاد حوزه و دانشگاه سید یونس رودباری را دارای روحیه جهادی و حماسی دانست و تصریح کرد: امروز مرگ بر شاه و آمریکا گفتن ترسی ندارد اما سید یونس در رژیم گذشته سینه خود را سپر کرده بود.

وی با اشاره به اینکه درس مبارزه را باید از شهید سید یونس رودباری یاد بگیریم، متذکر شد: انسان مبارز باید فعالیت مستمر در راه خدا داشته باشد.

حسینی‌اراکی عنصر دیگر مبارزه را برداشتن موانع در مقابل انسان عنوان کرد و گفت: انسان مبارز موانع را می‌بیند، باور دارد و در مقابل آن تسلیم نمی‌شود و کمر همت می‌بندد تا مانع را بردارد.

وی مانع بزرگ انسان را نفس خواند و خاطرنشان کرد: تا زمانی که نتوانیم نفس خود را مهار کنیم نمی‌توانیم روی آمریکا پا بگذاریم.

*هجوم فرهنگ بیگانه در مقابل ملت ایران

استاد حوزه و دانشگاه به ایجاد مانع فرهنگ بیگانه در مقابل ملت ایران اشاره کرد و یادآور شد: دشمن با فرهنگ مسموم خود به دنبال از بین بردن کانون خانواده است.

وی به نامگذاری اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط مقام معظم رهبری در سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: امسال از طرف دشمن با دو مانع اقتصاد و فرهنگ مواجه هستیم و باید با روح حماسی و عزم ملی موانع مذکور را از مقابل انقلاب برداریم.

حسینی‌اراکی با بیان اینکه افرادی مدیریت علمی و رفاهی را اعلام می‌کنند، تصریح کرد: این مدیریت کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

وی مبارزه جهادی را دارای ویژگی‌هایی دانست و افزود: مجاهدت در راه خدا نخستین ویژگی مدیریت جهادی است.

استاد حوزه و دانشگاه ویژگی دیگر مدیریت جهادی را هزینه کردن برای رسیدن به خدا ذکر کرد و متذکر شد: روحیه جهادی با ایثار، گذشت و بذل و بخشش امکان‌پذیر است و انسان توقع متقابل ندارد.

ارسال یک دیدگاه

© 2013 Powered By Shahadatsara.ir

http://shahadatsara.ir/
بازگشت به بالا