شما اینجا هستید:خانه » در رسانه ها » مستند شهید یونس رودباری دهه فجر رونمایی می‌شود

مستند شهید یونس رودباری دهه فجر رونمایی می‌شود

seyedyouneمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: دهه‌فجر فرصت مناسبی برای احیای گفتمان بی‌بدیل شهدا،امام راحل،رهبر معظم انقلاب و تبیین دستاوردهای جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه گیلان- احمد اسماعیلی، اظهار کرد:دهه فجر میثاق دوباره و همراهی با خون شهیدان، خط رهبری و ولایت است که استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی را به ارمغان آورد. حضور مردم در صحنه برای حمایت از انقلاب و دولت و نیز تعلق انقلاب به تمام اقشار و طبقات جامعه از ویژگی های متمایز انقلاب اسلامی است.

اسماعیلی ادامه داد:دهه فجر فرصت مناسبی برای احیای گفتمان بی‌بدیل شهدا، امام راحل، رهبر معظم انقلاب و تبیین دستاوردهای جمهوری اسلامی است و انسجام و وحدت نظر ملت و جلوگیری از تفرقه میان گروه‌های مختلف گامی عمده در فراگیر شدن نهضت بر مبنای مقصد و شعار به شمار می‌آید. اتحاد بین حوزه و دانشگاه، همبستگی دین و سیاست و حضور روحانیت در صحنه همگام با دیگر اقشار ملت موجب تحکیم پایگاه انقلاب و در نتیجه تسهیل صدور ارزش‌های آن می‌شود.

وی یادآور شد:انقلاب اسلامی ایران، انقلابی ملی براساس اسلام و شبیه به انقلاب‌های پیامبران والامقام بوده است و جز به خدای متعال به هیچ قدرتی اتکا و وابستگی ندارد.این ایام، دهه ماندگار در تاریخ پرفراز و نشیب و ایام پایداری و بالندگی ملت بصیر و دین باورمان و روزهای اوج پیروزی انقلاب اسلامی است که در بهمن ۱۳۵۷ با ایثار خون شهدا و مجاهدت های کم نظیر آحاد مردم نجیب ما شکل گرفته است.

اسماعیلی با اشاره به جنگ فرهنگ‌ها در عضر حاضر و تلاش گسترده وهابیت آمریکایی بر ضد اسلام ناب محمدی(ص) گفت: اکنون چشم انقلاب باید تیزبین باشد، گوش انقلاب باید صدای ناصحان دلسوز و انتقادهای خیرخواهانه دردمند را بشنود، دست انقلاب باید بیعت با امام و شهیدان را نشکند، پای انقلاب باید به بیراهه نرود و زبان انقلاب باید روح امید در پیکر مستضعفان جهان بدمد.

وی در بخش دیگر سخنانش گفت:پوستر و مستند اولین شهید روحانی انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید یونس حسینی رودبار در ایام دهه فجر رونمایی می‌شود. رونمایی از کتاب «عملیات نصر ۴ و نقش لشکر قدس»، برگزاری یادواره شهدای روستایی انقلاب برای نخستین بار در استان، نهمین یادواره ۱۱۰ شهید واحد اطلاعات عملیات سپاه قدس، آغاز بهره‌برداری از گلزارهای شهدای روستایی ساماندهی شده در شهرستان‌های رشت، لاهیجان و لنگرود، برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های مرتبط با ایثارگران، دیدار اعضای حلقه صالحین با خانواده‌های شهدا، برپایی نمایشگاه عکس شهدا پیروزی انقلاب اسلامی، گلباران مزارهای شهدا در مراسم میهمانی لاله‌ها، یادواره‌های شهدای انقلاب (۶۳) و … از برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر امسال خواهد بود.

ارسال یک دیدگاه

© 2013 Powered By Shahadatsara.ir

http://shahadatsara.ir/
بازگشت به بالا